PPS - PERSONEL TAKİP VE ÖDEME SİSTEMLERİ

      

PPS, HF ve UHF teknolojisinin birlikte kullanıldığı RFID tabanlı ödeme ve personel geçiş kontrol sistemidir. Sistem mimarisi olarak tek kart ile personelin geçiş ve ödeme sisteminin yönetilmesi en önemli özelliğidir. Günümüzde kurum ve kuruluşların en belirgin rahatsız oldukları konu, birden çok kart kullanımıdır. PPS, bu durum için en uygun çözümdür. Bankalar ile çalışmak istemeyen kurumlar, PPS yazılımının özellikleri ile kolaylıkla kurum içerisindeki harcamaların kontrolünü ve tarih-isim bazlı raporlama elde etmenizi sağlamaktadır.

Yükleme işlemi yazılım ve pos cihazları üzerinden web ara yüzü kullanılarak yapılabilmektedir. Ön tanımlı yükleme sistemi ile kombine yüklemeler yapmanıza olanak sağlar. Yemekhane yazılım modülü ile grafiksel istatistik alabilmenin yanı sıra, girişler ve harcamalar anlık olarak raporlanmaktadır. Anlık ve istatistik raporlama sayesinde, yemekhanede günlük tüketime bağlı üretim yapmanızı sağlamaktadır. Hiyerarşik yapıya uygun tasarlanmış PPS, geçiş noktası ve kişi bazlı yetkilendirmeler yapabilmektedir. Personel geçişleri ve raporlama işlemi web ara yüzünden anlık olarak alınmaktadır. Dinamik modelleme sayesinde, sonradan eklemeyi düşündüğünüz geçiş noktaları kolaylıkla eklenmektedir. Sistemin Offline çalışma özelliği, kullanıcılara büyük avantaj sağlayarak tam zamanlı kullanım ve kontrol sağlamalarının temelini oluşturmaktadır.

 

Ödeme Sistemleri (PERREF POS)

»  Ödeme/ harcama  noktası ekranı üzerinde;

     İsim, Yön (Giriş, çıkış veya hem giriş hem çıkış şeklinde),      Yerleşke Kullanıcı Tipleri bilgileri yer almaktadır.

»  Kayıtlı ödeme/harcama noktalarının sistemde mevcut olan cihazlar ile ilişkilendirmeleri ekran üzerinde yapılabilmektedir.

»  İlişkilendirilmiş cihazların görülebileceği liste sistem içerisinde bulunmaktadır.

»  Kayıtlı ödeme/harcama noktası ve ilişkilendirilmiş cihazın bilgileri güncellenebilmeli ve tek tuş ile sistemden silinebilmektedir.

 

 

Geçiş Sistemleri (PERREF PASS)

» Ara yüz üzerinde yeni eklenecek yerleşkenin bağlı olduğu yerleşke ile birlikte kayıt tanımlanmaktadır.

» Sisteme kayıtlı yerleşkeler tek tuş ile sistemden çıkarılmaktadır.

»  Personel geçiş raporları ve ziyaretçi geçiş raporları sekmelerini kullanarak geçiş yapan personel ve ziyaretçilerin hangi saatler arasında nerelerden geçişler yaptığı görülebilmektedir.

» Sistem üzerinden farklı geçiş noktaları tanımlanabilmektedir.

» Hangi kullanıcının hangi geçiş noktasını kullanabileceği raporlanabilmektedir.

» Sistemin geçiş noktaları için anti passback özelliği sayesinde bazı geçiş noktalarında çıkış yapamayan kişinin kartı ile giriş yapılması engellenmektedir.

»  Ziyaretçilere geldikleri bölümlerle sınırlı, kısıtlı sürelere sahip yetkili kartlar verilebilmekte ve verilen süre dolduğu zaman kart yetkisi otomatik olarak bitmektedir.

» Gelen ziyaretçilerin takibi için ziyaretçi takip modülü bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coming soon

Next Version!